Apartamente ne Shqiperi, Apartamente per shitje ne Tirane - Apartament për Shitje - 108 m²

Apartamente per shitje ne Tirane. Kompleksi rezidencial Tirana është rrjedhim i ndërtimeve të njëpasnjëshme dhe shitjeve të sukseshme të realizuar gjatë viteve të fundit. Ky kompleks banimi është një nder më të mëdhenjtë dhe më tërheqësit duke e transformuar zonën në një qendër komforte banimi dhe shërbimesh.

81.000 €

Apartament për Shitje në Tiranë

Kompleksi rezidencial i banimit Tirana është i lokalizuar pranë parkut të madh të Tiranës në kodrat jugore që rrethojnë liqenin artificial. Kompleksi është i mirëorganizuar dhe me pamje mahnitëse për nga liqeni dhe për nga brezi i gjelbërimit të parkut me malin e Dajtit në sfond. 

Arkitektura e kompleksit është e lidhur me natyrën përreth. Materialet e ndërtimit tradicionale të përdorura si tulla e kuqe dekorative, tjegulla bituminose me ngjyrë jeshile janë kombinuar natyrshëm me materialet e teknologjisë së lartë si vetratat e bardha \"REHAU\", ndriçuesat metalike, kangjellat prej çeliku me ngjyrë të kuqe, etj.

Shtatë godinat që përbëjnë kompleksin kanë secila një kat nën tokë parkim, pesë kate të plotë Banimi dhe një kat nën çati. Kompleksi përmban gjithsej 192 apartamente banimi dhe 17 dyqane për shërbime të ndryshme. Të veçantë këtë kompleks e bëjnë vendosja e objekteve sipas pjerrësisë së kodrës dhe gjelbërimi i kudondodhur. Prania e pemëve mesdhetare si bredhat, blinat, selvitë dhe lulet e shumta dekorative janë kthyer në simbol të kompleksit dhe krenarinë e banorëve. 

Karakteristikat Kryesore

 • Perbehet prej 7 Pallatesh 5 katesh me papafingo e Bodrum
 • Ndodhen prane Kopeshtit Zoologjik & Liqenit artificial Tirane
 • Siperfaqie Totale Ndertimi prej 37,000 m2
 • Me te gjithe aksesoret e nevojshem per nje Rezidence Bashkekohore si Dyqane e Ambjente sherbimi,kopeshte per femije,apartamente komode
 • Vende parkimi nentokesore e siperfaqsore
 • Rreth 6000m2 Lulishte e siperfaqie te gjelberuar
 • Kend Lodrash per femije
 • Rruge e trotuare
 • Ndricime rrugore dhe te lulishteve te ndertuara Brenda kompleksit nga Kompania jone.
 • Harmonizimi I ndertimeve me te gjithe aksesoret bashkekohore me Siperfaqet e gjelberta e shlodhese si dhe me pozicionin e vendodhjes se kesaj residence e bejne ate nje Rezidence unikale ne Tirane.

Kontakt

Dërgo mesazhin

Karakteristikat

 • 2 Dhoma Gjumi
 • 1 Banjë
 • Ashensore
 • 5 kate ne residence
 • Dyqane ne residence
 • bar & restorant

Vendndodhja

 • 5 minuta nga Parku Kombetar Tiranë
 • 10 minuta nga Qendra e Qytetit Tiranë
 • 15 minuta from Tirana Airport

Skedarë Ndihmës

Për të shkarkuar planimetritë e mobiluara te disa apartamenteve në format PDF për këtë pronë, si dhe për pronat e tjera, ju lutemi plotësoni të dhënat e mëposhtme.

Shkarko Skedarët

Kërkimi i fundit

 • image_description

  Apartamente per shitje Vlora Golden Residence.

  Apartament - 77.88

  700 €/m²
 • image_description

  Papafingo Luksoze ne Tirane per shitje. Afer Qendres Kristal

  Apartament vila - 400

  1240 €/m²
 • image_description

  Toke per shitje ne Tirane, Mjull Bathore

  Toke - 33000

  80 €/m²
 • image_description

  Toke per shitje ne Tirane - Tokeper shitje afer City Park

  Toke - 9500

  80 €/m²
 • image_description

  Apartamente per shitje ne Tirane. Shitet nje apartament 1+1 ne Tirane

  Apartament - 49.1

  915 €/m²
 • image_description

  Apartamente per shitje ne Tirane. Tirana Residential Komplex

  Apartament - 67

  850 €/m²
 • image_description

  Vila per Shitje ne Tirane, Shqiperi

  Vilë - 194

  1160 €/m²
 • image_description

  Apartamente per shitje ne Tirane. Apartamente tek Liqeni i Tiranes

  Apartament - 70.12

  950 €/m²
 • image_description

  Shitet Apartament ne Vlore, Shqiperi. Apartament i Mobiluar ne Vlore

  Apartament - 110

  700 €/m²
 • image_description

  Apartament ne Bregdetin Shqiptar, Apartament per shitje ne Vlore

  Apartament - 67

  730 €/m²
Më shumë…